Elifas Levi savā grāmatā Maģiskais Rituāls Sanctum Regnum par Arkānu Rati raksta:
Hermeja Ratos ir iejūgti divi Sfinksi - baltais un melnais un katrs no šiem simboliskiem dzīvniekiem uz dod neofītam savu mīklu. Baltā Sfinksa vārds ir Jahin. Melnā Sfinksa vārds ir Boaz. Pirmais vārds šeit nozīmē Mīlestība, otrs vārds šeit nozīmē Vara. Samaels valda pār Balto Sfinksu, Anaels pār Melno Sfinksu, jo starp pretstatiem rodas pievilkšanās. Hermejs, kurš sēž Ratos, ar asu tērauda zobenu pieskaras Melnajam Sfinksam, un ar zelta scepteri - Baltajam Sfinksam.
Pēc šī trīskārši varenā Hermeja piemēra, mags mācās pielietot maģisko Zizli un Zobenu, lai vadītu labos un ļaunos spēkus un būtnes.
Ļaunās būtnes baidās no Zobena, tāpēc ka ar šo ieroci var ievainot un sakropļot viņu astrālās formas. Baltie gari pakļaujas iesvētītajam maģiskam Zizlim, jo tas ir Mozus Zižļa prototips, dievasūtītais.
Turpinot iepazīt franču tradīcijas Taro Arkānu "Rati", nākošo apskatīsim Papjusa grāmatu "Taro un astroloģija iesvētītajiem":
Hireoglifs Zain nozīmē bultu (tas neattiecas uz angļu tradīcijas Arkāniem, Veitu un Krouli) tāpēc vedina uz domu par ieroci - instrumentu, kuru izmanto cilvēks lai vadītu un pakļautu un sasniegtu savu mēŗķi. Zain nozīmē uzvaru visās pasaulēs. Kā vienkāršais (viennozīmīgais burts) zodiakā atbilst astronomiskai zīmei Dvīņi.
Šīs kārts simbolika pilnībā atbilst tiem tēliem kuri ir attēloti arkānā.
Iekarotājs, kurš ir kronēts ar kroni, uz kura ir trīs zelta pentagrammas. Viņš atrodas kubveida ratos, kurš ir pārklāts ar zvaigžņotu lazurīta krāsas baldahīnu, kuru tur četras kolonnas. Šis simbols rada I un XXI Arkānu citu simbolisko secību. Četras kolonnas simbolizē četrus XXI Arkāna dzīvniekus un četras zīmes pirmajam Arkānam visās tās formās.
Iekarotājs atrodas centrā starp četriem elementiem, - tas ir cilvēks, kurš pakļauj un vada pirmatnējos spēkus.Viņa uzvaras apstiprinājums ir kubiskas formas rati un pentagrammas, kuri kronē Iesvētīto. Uz viņa bruņām ir trīs stūri, uz viņa pleciem augstā pristera Urim un Tummim, kuri ir apzīmēti ar dieviem pusmēnešiem no labās un kreisās puses.
Rokās viņš tur zizli, uz kura ir lode kvadrāts un trijstūris.
Uz ratu kvadrāta priekšējās daļas, mēs redzam indiešu lingam uz kura ir lismojoša ēģiptiešu sfēra.
Ratos ir iejūgti divi sfinksas, baltais un melnais.
Šis simbols apzīmē svēto septītnieku visās tās izpausmēs. Vārds Jod-He-Vav-He ir attēlots kā spārnota lode ratu priekšējā daļā, lai parādītu, ka šis septītnieks dod atslēgu visam Taro. Divi sfinksas atbillst diviem pirmsākumiem - aktīvajam un pasīvajam. Iekarotājs galvenokārt atbilst Zobenam vai Svētā vārda burtam Vav.
Septītā Taro kārts parāda Dievišķā klātesamības saglabāšanu cilvēkā. Tā nozīmē Jod vai Dievu otrajā septītniekā.
Izcilais krievu okultists Grigorijs Mjobes, zināms arī kā G.O.M. ir sarakstījis vairākas izcilas okultisma grāmatas. Par Arkānu Rati savā grāmatā "Okultisma Enciklopēdijas Kurss" raksta:
Augšā ir redzams lazurīta krāsas baldahīns piesēts ar zelta pentagrammām. Tie ir augstākie astrāla apakšplāni ar to iemītniekiem - Pentagrammām, kuri ir spēcīgāki par cilvēku un ir tā protektorāti.
Šis baldahīns turas uz četriem Hermētisma Tikumu stabiem, kuri ir ielikti devīzē - oser, se taire, savior, vouloir.
Starp šiem stabiem notiek Maga-Uzvarētāja darbība, kurš atrodas zem baldahīna, kurš ir kronēts ar zelta kroni uz kura ir trīs pentagrammas - brīvprātīga apzināta iedziļināšanās trīs Visuma plānos, kurš ir tērpies Zināšanu un Uzvaras bruņās, kuras aizsargā viņu no daudziem elementiem, kuri ir bīstami un iznīcinoši profānam.
Uz Uzvarētāja labā pleca (attēls ir sastādīts vertikāli) rotājas baltais Mēness sirpis (iespējams evolutīvā, izsmalcinātā rakstura realizācija, kurš atbilst devīzei - Solve), un uz kreisā - tumšais Mēness sirpis (spēja sabiezināt formas, realizēt to zemākos apakšplānos - devīze Coagula).
Bruņas atspoguļo tās metodes, ar kurām Uzvarētājs spēja sevi aizsargāt no uzbrukumiem: uz viņa figurē trīs kvadrāti, uzlikti viens uz otra, 3 taisni stūri - pareiza loģiska domāšana, domas ievietošana pareizā formā, apdomīda un nekļūdīgums realizācijai fiziskajā plānā.
Uzvarētāja labajā rokā ir zizlis, kurš ir rotāts ar lodi, uz kura balstās kvadrāts, kurš savukārt tur vienādmalu trijstūri. Gars dominē pār Formu un pēdējai zemes lodei (=fiziskais plāns) kalpo kā balsts.
Kreisajā rokā meš redzam Uzvaras Zobenu - fiziskajā plānā tas ir ierocis vai pārliecinošs vārds starpplānos, šī vārda tēlainība astrālajā plānā un domu asums - mentālajā.
Kur ir pakāpies Uzvarētājs, lai svinētu savu triumfu?
Viņš ir iekārtojies uz kubiskās formas Ratiem (arī viņa realizācija, sk. IV Arkāns).
Kāds process tiek aktivizēts ar šiem kubiskajiem Ratiem?
Uz tā ārējās puses ir uzraktīta atbilde divos simbolos: augšpusē ir ēģiptiešu ornaments lodes izskatā (Jod) ar diviem čūskveidīgiem izaugumiem (2 He), kuru tur ar izplestiem spārniem (Vav); protams, tas ir dinamiskais Jod He Vav He cikls.
Zemāk attēlots lingam, kurš norāda uz Varēnā Vārda otru lasīšanas veidu - Iodheva vai Iodhava = vīrišķais pirmsākums + sievišķais pirmsākums.
Ratus velk divi sfinksas, kuri simbolizē astrālo binera pāri, Lielā Arkāna vidējo daļu, kreisais sfinks - melnais, labais - baltais: sfinksas skatās viens uz otru, taču velk katrs uz savu pusi (divas polaritātes vienā astrālā tourbillon virpulī).
Sfinksas skrien pa lielā globusa virsmu - tas ir elementārā Lielā Arkāna Rota kvaterners.
Rata riteņi ir tā sanagloti, lai būtu redzamas naglu galviņas, uz kurām turas diski.
Riteņi tie ir virpuļveida veidojumi, kuri kalpo lai pārnestu tourbillon; naglu galviņas veido acis - ar to ir mēģināts pateikt, ka šo veidojumu šūnām piemīt individulitāte un personīgais pasaules redzējums.
"Riteņu loki, ārkārtīgi augsti, lieli un briesmīgi, bija acu pilni visiem četriem visapkārt" (Ecēhiēla grāmata 1:18)
Arturs Edvards Veits savā grāmatā "Ilustrētā Atslēga Taro" par Arkānu Rati saka:
Ratos lepni sēž karaliska figūra, kurai rokas ir atkailināts zobens. Varoņa - uzvarēta pleci, iespējams ir rotāti ar Urim Tummim. Uzvarētājs, pat nebrīvē ir saskatījis savu pievilcību. Viņš ir uzvara, kura ir iekarota visos līmeņos un saprāta sasniegumos zinātnē, progresā, dažos pārbaudījumos, kuri ir pirms iesvētīšanas. Tādējādi viņš ir spējis atrisināt Sfinksa mīklu un šājā sakarā es piekrītu Elifasa Levi traktējumam, tāpēc arī ratos ir iejūgti divi Sfinksi. Visvairāk viņš simbolizē Saprāta Triumfu.
No ieprikšteiktā var secināt, ka a) sfinksa mīkla ir saistīta ar Dabas Noslēpumiem, bet ne ar DIevišķo Labvēlību, uz ko jājējs nebūtu spējis rast atbildi; b) viņa uzvaru un iekarojumu līmeņi parādās vai atrodas ārpus viņa būtības un nav apslēpti viņa dvēselē; c) viņa paša sevis atbrīvošana var novest loģiskās domāšanas gūstā. d) iesvētīšanas pārbaudījumi, kurus viņš godam izturēja, ir jāsaprot fiziski vai racionāli e) ja viņš pietuvotos Tempļa kolonnām, starp kurām sēž Augstā Priesteriene, tad viņš nespētu atvērt tīstokli ar uzrakstu Tora, kā arī nebūtu spējīgs atbildēt uz viņas jautājumiem. Karaliskais tituls nav pārmantots un nepieder pie garīgās kārtas.
Sāksim ar astroloģiskajām atbistībām. Alisters Krouli savā grāmatā "'Tota Grāmata" raksta: "VII Atu atbilst zodiaka zīmei Vēzis, kurā Saule ieiet vasaras saulgriežos.
Vēzis tā ir kardinālā Ūdens stihijas zīme, kura apzīmē šīs stihijas uzbrukumu. Turklāt, Vēzis simbolozē ceļu, kurš ved no Varenās Mātes Binas uz Geburu un tādējādi simbolizē Augstāko sefiru ietekmi, kuri plūst lejā caur Ūdens Priekškaru (t.i. asinīm), uz cilvēka enerģiju, to apgarojot.
Šajā sakarā šis ceļš atbilst Ierofantam, kurš atrodas Dzīvības Koka pretējā pusē, kurš novada no augšas Hokmas uguni.
Lielu ietekmi uz šī arkāna zīmējuma ir atstājis Elifasa Levi.
Ratu baldahīns ir nakts debesu zilā Binas krāsā. Kolonnas uz kura tas balstās ir četri Visuma balsti, Tetragrammatona sistēma. Sarkanie riteņi simbolizē pirmatnējo Geburas enerģiju, kura iekustina griešanās kustību.
Ratos ir iejūgti četri sfinksas, kuri sastāv no četriem kerubiem: Vērša, Lauvas, Ērgļa un Cilvēka. Katrā sfinksā elementu secība ir atšķirīga, tā kā kopumā to sastāda sešpadsmit substances.
Braucējs ratos ir tērpts dzintara krāsa bruņās, kura atbilst zodiaka zīmei. Viņš ne tik daudz vada ratus, cik tajos šēž kā tronī, jo visa sistēma ir ideāli noregulēta. Vienīgā Ratos Braucēja funkcija ir nest Svēto Grālu.
Uz viņa bruņām ir desmit Asijas zvaigznes, kuras ir dzimušas no viņa mātes debesu rasas.
Viņa ķitere ir rotāta ar krabi, kurš ir Vēža zodiaka zīmes simbols. Ķiveres vizieris ir nolaists, jo neviens cilvēks, nevar ieraudzīt viņa seju un palikt dzīvs. (Bet Viņš sacīja: "Manu vaigu tu nedrīksti redzēt, jo cilvēks nevar Mani redzēt un palikt dzīvs." Izceļošanas Grāmata 33:20) Šī iemesla dēļ viņa ķermenis ir pilnībā nosegts.
Vēža zīmi pārvalda Mēness un starp šo kārti un Augsto Priesterieni ir dažas analoģijas. Taču, nesktoties uz šo, Vēža zīmē ekzaltācijā ir Jupiters un tāpēc saistībā ar šo, tas mums atgādina kārti ar nosaukumu "Fortūna" (X Atu), kurš atbilst Jupiteram.
Kārts centrālā un galvenā detaļa atrodas pašā centrā - tas ir Svētais Grāls. Viņš ir izgatavots no tīra ametista, Jupitera krāsas, taču pēc formas atgādina pilnmēnesi un Binas Vareno Jūru.
Tā centrā ir mirdzošas asinis, kas apzīmē garīgo dzīvi, gaismu tumsā. Turklāt gaismas stari griežas, pasvītrojot šī simbola atbilstību Jupiteram.
Nav komentāru:
Ierakstīt komentāru